Dobré odpoledne, je neděle 27.9.2020, 13:04. Dnes má svátek Václav, zítra Michal.
Detail

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY NA NAŠÍ ŠKOLE

2020-08-12 22:43:24 | Gabriela Zítková ©

Příměstské tábory organizované vychovatelkami a učitelkami naší školy měly společné téma Olympijské hry, a to letní červencové a zimní srpnové. Letošní tábor byl o něco komplikovanější v tom, že škola byla o prázdninách téměř celá v rekonstrukci. Proto byly využívány prostory kulturního domu a děti se do školy přesunovaly pouze na hřiště, do tělocvičny a jídelny.

Foto

Foto: ZŠ Kovářov ©

Kovářovské olympijské hry byly zahájeny slavnostním ceremoniálem spočívajícím v nástupu za pochodu olympijské hymny, vlajkonošů a delegátů, zapálení ohně a přísaze. Poté začalo malým sportovcům zápolení o nejlepší výkony v týmu. Soutěžili v letním/zimním biatlonu, hokeji, atletice, v plavání, lyžování, jízdě na bobech, curlingu a dalších. Soutěže byly mnohdy napínavé, dramatické, pro některý tým radostné, a pro jiný občas i kvůli malého neúspěchu slzavé.
Energii mohly děti načerpat na výletech. Dvakrát vyrazily do Milevska, do kina na pohádku Ledová sezóna a do bazénu v Domě seniorů. Jeden celodenní výlet směřoval na Benešovsko, do zábavného centra Farmaparku. Z Benešova pak děti vláčkem odjely na poutavou prohlídku zámku Konopiště. Na druhý výlet odjely děti autobusem na Jindřichohradecko. První zastávka byla v bludišti nazvaném Obludiště, kde bloudily a hledaly obludy, někdy i samy sebe. Dále cesta pokračovala do České Kanady do Lesoparku u Jakuba. Tam se vydaly stezkou podívat na vulgárně nazvanou přírodní památku, tzv. zkamenělou Ďáblovu prdel. Také vylezly na rozhlednu a nakonec si hrály na různých atrakcích v parku (pohádkové bludiště, lanovka, podzemí atd.).
Ukončení olympijských her opět probíhalo ve slavnostním duchu: nástup, hymna, proslov a chybět nemohlo ani předávání cen. Děti byly podle svých mnohdy těsných výkonů oceněny medailí, diplomem a nechyběly ani balíčky se sladkostmi.
Hlavní organizátorem táborů byl už třetím rokem Spolek rodičů při ZŠ Kovářov v zastoupení vychovatelky Gabriely Zítkové, který děkuje pedagogickým pracovnicím školy, že o prázdninách, při své dovolené, jsou ochotny připravit poutavý program pro děti. Konkrétně: V. Švehlové, P. Slivkové, V. Pšeničné, J. Štvánové, P. Baštýřové a externistce K. Švehlové.
Autor: Gabriela Zítková ©

Kontakty
Obec


Základní škola Kovářov
okres Písek
příspěvková organizace
Kovářov 80
398 55
Ředitel školy: Mgr. Libor Mandovec

tel. ZŠ: 382 594 118
tel. ŠJ: 382 594 215
e-mail: zs.kovarov@volny.cz

Id schránky: 6s7mnrg

identifikátor: 650 039 611
IČ: 70 98 62 74
zřizovatel: Obec Kovářov

Bakaláři

Bakaláři
Program pro školní administrativu

Testování ALF

Testování
Program pro online testování žáků

Nenech to být

Nenech to být
Upozornění na šikanu

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
Certifikáty
www.zskovarov.cz
© Základní škola Kovářov
Právní doložka
Editace