Dobré dopoledne, je sobota 31.10.2020, 10:30. Dnes má svátek Felix, zítra Památka zesnulých.

INFORMACE K VÝUCE OD 12. ŘÍJNA

2020-10-11 21:40:49 | ZŠ Kovářov ©

Vážení rodiče, bohužel optimistický scénář se nenaplnil. Na základě nových informací a dnešního jednání s krajskou hygienickou stanicí jsou opatření pro naši školu na následující týden (pokud vláda nevyhlásí další nařízení) stanovena takto:

- žáci 1. – 3. třídy jsou v karanténě a vzdělávají se formou distanční výuky doma
- žáci 4. – 5. třídy mají běžnou školní výuku a vzdělávají se ve škole
- žáci 6. a 8. třídy mají běžnou školní výuku a vzdělávají se ve škole
- žáci 7. a 9. třídy se vzdělávají formou distanční výuky

Pro žáky vzdělávající se formou distanční výuky platí následující:
- je pro žáky povinná (videohovory, úkoly apod.) a práce žáků bude obvyklým způsobem známkována
- případnou absenci žáka z důvodu nemoci rodiče omlouvají tak, jako kdyby žáci chodili do školy
- distanční výuka bude probíhat v naukových předmětech (ne výchovy a volitelné předměty)
- pokud žák něčemu neporozumí, může se obrátit na učitele, ti oznámí termín konzultací
- každý den bude probíhat po určitý čas výuka formou videohovoru
- žáci 1. – 3. třídy se připojí v 8:00
- žáci ze dvou tříd 2. stupně se připojí na vybrané hodiny dle rozpisu, který jim bude dnes zaslán na Bakaláře
- přihlašovací odkaz k videohovoru přijde od učitele vždy krátce před zahájením videohovoru na školní email (stejně jako tomu bylo při rodičovských online schůzkách)
- případné technické potíže se spojením je potřeba nahlásit třídnímu učiteli, budou řešeny ve spolupráci s vedením školy

Organizační informace
- žáci na distanční výuce mohou odebírat oběd ze školní jídelny (pokyny viz informace v pátek)
- rodiče žáků 1. – 3. třídy mají nárok na ošetřovné – podle posledních informací může při žádosti o dávku stačit pouze čestné prohlášení rodiče
- pro potřebu distanční výuky nabízíme zapůjčení školních tabletů (přednostně těm, kteří projevili zájem v dotazníku na začátku školního roku), tablet si zapůjčí osobně rodič na základě smlouvy o výpůjčce ve škole (od 7:00 do 10:00 v kanceláři p. Maříkové)
- v případě příznaků nemoci u žáka nadále platí, že se rodič nejdříve obrací na dětského lékaře a případnou absenci žáka oznamuje třídnímu učiteli

Děkuji Vám za spolupráci a podporu Vašich dětí při distanční výuce.

Mgr. Libor Mandovec, ředitel školy