Dobré dopoledne, je sobota 31.10.2020, 11:14. Dnes má svátek Felix, zítra Památka zesnulých.

PROJEKTOVÝ DEN V TÁBOŘE SE ŠD

2020-10-07 15:46:41 | Gabriela Zítková ©

Husitský Tábor se vydaly dobýt děti ze školní družiny v odpoledních hodinách v pátek 2. 9. 2020. Místní husitské muzeum pro ně připravilo poutavý program v ulicích starého města a ve významných budovách.

Začátek husitského poznávání byl u Kotnovského hradu a Bechyňské brány. Na hradě byl dětem promítnut animovaný příběh o vývoji města, v muzeu si prohlédly expozici, vyzkoušely stará řemesla a vystoupaly na věž. Poté se uličkami širokými, uzoučkými, krátkými, dlouhými, kolem hradeb s cimbuřím odebraly na Žižkovo náměstí, kde si zahrály poznávací hru a přesunuly se do gotického sálu radnice. V těchto zaklenutých prostorách vyzkoušely akustiku zpěvem lidových písní a zahrály hru - Řemesla, která v sále v době středověku nabízela své služby.
Ze sálu vedla cesta rovnou do chladných podzemních chodeb a celá výprava končila bitvou v dobových oblecích se zbraní v ruce na husitském voze.
Odpolední výlet byl ukončen v cukrárně na náměstí, kde si děti koupily sladkou odměnu.
Podobných projektových dní ve školní družině se tento rok uskuteční více. V pátek 9. 10. měl proběhnout pro skupinku dětí navštěvující sportovní dílničky výlet do Zeměráje. Bohužel z epidemiologických opatření se neuskuteční, tak snad jindy… Děti o pořádání těchto akcí budou včas informováni.

Autor: Gabriela Zítková ©