Příjemnou noc, je sobota 28.11.2020, 2:54. Dnes má svátek Zina, zítra Ondřej.

VYSÍLÁ STUDIO DRUŽINA

2020-11-10 12:20:28 | Gabriela Zítková ©

Studio Družina, tak se nazývá odpolední online setkávání prvostupňových dětí naší školy. „Vysílání“ probíhá každé pondělí, středu a pátek od 13:30 do 15:00 a mají ho plně v režii vychovatelky školní družiny.

Cílem tohoto přístupu je nabídnout žákům trávit odpolední čas zajímavými aktivitami a umožnit dětem vídat se a popovídat si se svými kamarády mimo formální vzdělávání. Způsob přihlášení do Studia je obdobný jako u online výuky. Děti dostanou pozvánku (odkaz) těsně před začátkem vysílání a přihlásit nebo odhlásit se mohou kdykoliv v průběhu vysílání. Jestli se stane toto online setkávání dětmi vyhledávané, není zatím jasné. Prozatím se do vysílání (proběhlo 2x) přihlašuje kolem 13 dětí, což je z pohledu vychovatelek velice úspěšné.

Vysílání bude probíhat po dobu, než se děti vrátí zpět do školy. Pokud by doba návratu měla trvat více než 14 dní od prvního vysílání, plánují vychovatelky vydávat opět časopis DobroDrůžu. Tentokrát ho ale děti nebudou do schránek dostávat každý týden, jako tomu bylo na jaře. Výtisk a vkládání spotřebního materiálu je totiž poměrně nákladné a školní družina nemá k dispozici tolik finančních prostředků. Důvodem je především to, že vybrané peníze za ŠD a Dílničky za toto pololetí se budou rodičům vracet. O vracení nebo odečtu peněz budou rodiče informováni, až bude známa délka uzavření škol.

Autor: Gabriela Zítková ©