Příjemnou noc, je sobota 28.11.2020, 2:46. Dnes má svátek Zina, zítra Ondřej.

INFORMACE KE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ OD 18. 11.

2020-11-18 12:18:23 | ZŠ Kovářov ©

Zde najdete aktuálně platné informace k provozu školní družiny a k vracení financí poskytnutých rodiči v rámci úplaty za ŠD.

PROVOZ
Žáci, kteří budou navštěvovat školní družinu v ranních, poledních a odpoledních hodinách budou v ŠD rozděleni do oddělení podle tříd: ŠD I. - 1. třída a ŠD II. – 2. třída. Docházka dětí do ŠD bude probíhat na základě přihlášek (zápisního lísku) odevzdaných na počátku školního roku.
Pokud rodič bude chtít docházku upravit, musí tak učinit písemně (předá dítě v době provozu ŠD) nebo osobně: 7: 20 - 8:00; 15:00 - 16:00. V uvedenou dobu rodič do školy nevstupuje, ale zvoní na družinový zvonek u hlavního vchodu. Pokud si rodič vyzvedává své dítě v hodinu uvedenou na zápisním lístku nebo omluvence, vyčká u hlavního vchodu, bez zvonění, kam bude dítě podle pokynů samo vysláno.
Děkujeme za respektování těchto pravidel. Jsou nastavena podle dosavadních požadavků MŠMT.

VRÁCENÍ PENĚZ
Z pokynů MŠMT vyplývá, že úplata za ŠD, pokud došlo k omezení nebo přerušení provozu více než pět dnů provozu v kalendářním roce, musí být vrácena nebo odečtena.

Úplata za školní družinu:
Za školní družinu není zatím jasné, jaká částka bude vrácena, neboť se odvíjí od navrácení žáků do škol. Například u I. a II. třídy se bude zatím odečítat jeden měsíc (14. 10. - 18. 11.), tedy 70,- Kč. Jelikož není známo, kdy ostatním žákům nastane prezenční výuka, vyúčtování všech přihlášených dětí do ŠD bude probíhat až na konci pololetí, a to odečtením z další úplaty, nebo navrácením celé částky.

Dílničky:
Za dílničky, které proběhly v tomto roce cca 4 týdny, bude odečtena 1/5 z vybírané částky na náklady a zbytek bude vrácen do konce tohoto pololetí. Peníze si mohou vyzvednout děti v době provozu ŠD, nebo rodiče v ranních hodinách v ŠD I. (G. Zítková).: PO, ST, PÁ. od 7:20 do 8:00.

Vracené peníze za jednotlivé dílničky: Vaření 160,-Kč, Keramika 180,-Kč, Výtvarka 1.-2. třída 120,-Kč, Technika 180,- Kč, Sport 40,-Kč, Výtvarka 3.-5. třída 160,-Kč, Florbal 80,-Kč, Zdravotníci 40,-Kč, Pěvecký sbor 80,-Kč.

Dílničky se po tento školní rok nebudou otevírat, neboť není jasné, jak se bude celá situace vyvíjet. Přesto budou vychovatelky pro děti, které zůstanou v ŠD od 13:30-15:00 (oddělené podle tříd), zařazovat zájmové činnosti dílniček: vaření, keramika, věda a technika, kreativní a výtvarné činnosti, tedy kromě sportu a zpěvu.