Dobré dopoledne, je čtvrtek 28.1.2021, 11:53. Dnes má svátek Otýlie, zítra Zdislava.

NÁŠ PŘEDVÁNOČNÍ DEN

2020-12-18 11:15:03 | ZŠ Kovářov ©

Poslední den školy v tomto kalendářním roce jsme využili k tomu, na co není při střídavé prezenční a distanční výuce příliš čas. Pobýt spolu, naladit se na vánoční atmosféru, stmelit třídní kolektiv.

Ráno všechny žáky přivítaly koledy linoucí se ze školního rozhlasu. Během dne si žáci se svými třídními učiteli přichystali posezení u svého stromečku a někteří si předali drobné dárečky. V programu jednotlivých tříd se objevily například vánoční zvyky, některé si pro svoje vlastní potěšení připravily divadelní vystoupení, jenom na ten vlastní zpěv koled bohužel nemohlo dojít. Tradici společného slavnostního setkání celé školy ve školní jídelně jsme realizovat nemohli, přesto se nám společné setkání povedlo. V této době - jak jinak než online. Vedení školy se totiž vydalo na obchůzku jednotlivých tříd a celou návštěvu přenášelo v přímém přenosu na interaktivní tabule do všech učeben. Jednotlivé třídy tak měly možnost se vzájemně pozdravit a online zamávat všem ostatním. Některé třídy si dokonce připravily kratičká vystoupení - například kostýmované porovnání anglických a českých Vánoc, recitaci vánočních básní, ztvárnění koledy na hudební nástroje nebo prskavkovou hudební show na školním hřišti. Celý předvánoční den byl završen obědem, který ve slavnostně vyzdobené školní jídelně podávali tradičně žáci 9. třídy. Samozřejmě dobře vydenzifikováni a v rouškách a rukavicích, ale přesto... Celý den nám připomněl staré dobré předkoronavirové časy, kdy se konaly školní akce napříč celou školou a žáci si užívali to, že kovářovská škola je ta, ve které se "neděje" pouze učení, ale také mnoho zábavných, výchovných a hlavně celoškolních aktivit.