Dobré dopoledne, je čtvrtek 28.1.2021, 11:40. Dnes má svátek Otýlie, zítra Zdislava.

INFORMACE PRO DEVÁŤÁKY: DVĚ ONLINE BURZY ŠKOL!

2021-01-10 16:12:01 | ZŠ Kovářov ©

Ve dnech 12. - 14. 1. 2020 se uskuteční Burza škol Jhk, která vzhledem k současnému stavu proběhne v online režimu. Veškeré informace o této akci, k online přihlášení, ale také všechny důležité informace o střední škole či učilišti, které Vás zajímají, najdete na webové stránce burzyskol.cz.

Tyto tři dny mají žáci možnost připojit se na školy, které se do online burzy přihlásily. Dopolední čas je od 9.00 - 10.00 hod, začátky odpoledních termínů jsou ve 15.00 a 17.00 hod. Žáci tak mají možnost připojit se online společně se svými rodiči. Ve středu 13. 1. se budou moci deváťáci, pokud by jim něco nešlo nebo se neuměli připojit, poradit s kariérovým poradcem Jaroslavem Smrčinou. Je třeba počítat s tím, že některé střední školy nevyužívají Google Meet, ale platformy Teams, Skype nebo Zoom. Na hlavní stránce burzy škol jsou ve spodní části instrukce k připojení pro jednotlivé aplikace.

Podobnou možnost, jak blíže poznat školu, o které žák deváté třídy uvažuje, poskytuje web burzaskol.online. Jedná se o možnost propojit se středními školami a učilišti pomocí on-line schůzek (MS Teams/Google Meets…). Portál nyní zobrazuje i poměrně zásadní informace jako inspekční zprávy škol, výsledky u státních maturit apod. Je to opět šance, jak se alespoň virtuálně potkat s více školami v jeden čas na jednom místě a mezi nimi si vybrat. Termíny jsou uvedeny v mapce po jednotlivých okresech (viz příloha). Všechny burzy se odehrají v rozmezí 13.-20. ledna 2021.

Současné aktuální informace k přijímacímu řízení můžete najít na stránkách ministerstva školství: Jak tento rok proběhnou přijímací zkoušky?

TERMÍNY OKRESNÍCH BURZ