Dobré ráno, je úterý 15.6.2021, 8:59. Dnes má svátek Vít, zítra Zbyněk.

DRUHÝ STUPEŇ SE VRACÍ DO ŠKOLY!

2021-05-07 12:02:26 | ZŠ Kovářov ©

Jsme rádi, že konečně došlo i na žáky 2. stupně, kteří se budou moci vrátit do školy od 10. května, a to v rámci rotačního systému. Příští týden bude do školy chodit 6. a 8. třída, v týdnu od 17. května to bude 7. a 9. třída.

Režim v týdnu od 10. května:
- prezenčně budou navštěvovat školu žáci 4. a 5. třídy a žáci 6. a 8. třídy
- distanční vzdělávání budou mít žáci 1. – 3. třídy a žáci 7. a 9. třídy
- žáci 1. stupně se stejně jako tento týden budou testovat jedenkrát, žáci 2. stupně dvakrát

Shrnutí důležitých informací k návratu druhostupňových žáků (prezenční výuka ve škole):

Organizace výuky 2. stupně:
- výuka bude probíhat podle rozvrhu platného od začátku školního roku (s možnými úpravami)
- rozsah (začátek a konec) vyučovacích hodin bude stejný jako před přechodem na distanční výuku
- v platnosti zatím zůstává zákaz zpěvu, povoleny jsou venkovní sportovní činnosti
- první vyučovací hodinu v pondělí a ve čtvrtek provedou žáci samotestování antigenními testy
- zbývající část této první hodiny stráví s třídním učitelem (třídnická hodina, socializační aktivity)

Provoz školy pro žáky 2. stupně:
- žáci jsou v budově školy povinni nosit chirurgickou roušku, případně respirátor
- žáci se řídí všemi hygienickými pokyny, které se neliší od těch již zavedených (mytí rukou apod.)
- po příchodu do školy v testovací den se žáci v šatně přezují a jdou do testovací učebny
- škola se pro žáky bude otvírat v 7:20, školní družina pro žáky 2. stupně otevřená nebude
- o volné hodině v úterý a ve čtvrtek budou moci žáci zůstávat ve své třídě
- žáci budou mít automaticky přihlášený oběd ve školní jídelně, odhlášení může rodič provést tradičními způsoby (www.strava.cz, telefon, email…)
- v pondělí po dokončení prvního týdne prezenční výuky proběhnou individuální online rodičovské schůzky (stejně jako na podzim přes rezervační systém)

Hodnocení žáků, klasifikace žáků 2. stupně
- pokud vláda nezruší rotační systém výuky, žáci stráví ve škole pouze 3 výukové týdny
- ověřování znalostí a dovedností žáků bude dle společné domluvy učitelů přiměřené a rozložené
- předem zveřejněné čtvrtletní testy budou učitelé zadávat tak, aby se nenakupily do několika dnů
- váha známky ze čtvrtletního testu bude vyšší a doplní průběžné hodnocení online práce žáků

Podrobné informace k testování:
- vysvětlení důvodů a průběhu testování najdete ZDE
- leták určený přímo rodičům najdete v příloze zprávy na Bakalářích ze dne 7. 4.
- přehled postupů po antigenním testování najdete v příloze zprávy na Bakalářích ze dne 7. 4.
- ilustrativní video k testování otevřete ZDE
- testovat se nemusí děti, jejichž rodiče doloží negativní výsledek RT-PCR testu nebo POC antigenního testu ne starší než 48 hodin
- testovat se nemusí děti, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR či POC antigenního testu s pozitivním výsledkem: prokázat to lze např. potvrzením od lékaře, zprávou z laboratoře nebo čestným prohlášením rodiče o pravdivosti údajů v potvrzovací SMS a ukázáním této SMS zprávy (ta bude vyfotografována vedením školy k dokumentaci).

Libor Mandovec, ředitel školy