Dobrý podvečer, je středa 4.8.2021, 18:51. Dnes má svátek Dominik, zítra Kristián.

VÍTÁNÍ NOVÝCH ČTENÁŘŮ

2021-06-17 16:43:46 | ZŠ Kovářov ©

Načasování této tradiční akce bylo letos velmi předvídavé... Den předtím si podle pokynů vlády konečně mohli žáci sundat roušky při výuce ve třídě a uznejte, že předvádět svou čtenářskou dovednost se zakrytými ústy lze velmi špatně. Nakonec se ale naši prvňáčci 16. června ve školní knihovně mohli představit v celé parádě.

Paní učitelka Pavla Škochová, která je výukou čtení v první třídě provázela, připravila pestrý hodinový program. Prvňáčci při něm recitovali, představovali své knížky a hlavně četli nahlas i potichu. Dovednost porozumění textu prokázali četbou textu, podle nějž malovali obrázek. Došlo i na dramatickou recitaci paní učitelky v tandemu s ředitelem školy, kterému především své čtenářské umění prezentovali. Závěrečná odměna pro každého z nich byla samozřejmě čtivá - knížka s příhodným názvem Příhody veselých prvňáčků.