Dobrý večer, je úterý 18.12.2018, 20:15. Dnes má svátek Miloslav, zítra Ester.

NAŠE ŠKOLA STRUČNĚ A JASNĚ

2011-08-26 07:58:40 | ZŠ Kovářov ©

• Jsme plně organizovanou základní školou, kterou zřizuje Obec Kovářov.

• Od 1. ledna 2003 fungujeme jako právní subjekt a naší součástí je školní družina a školní jídelna.

• Vyučujeme podle svého vlastního vzdělávacího programu, v rámci něhož nabízíme žákům jako první cizí jazyk angličtinu, později jako druhý jazyk němčinu.

• Nabízíme žákům možnost trávit svůj volný čas v zájmových kroužcích.

• Nedílnou součástí našeho vzdělávání a výchovy jsou akce pořádané mimo školu: školní výlety, kulturní představení, exkurze, besedy a sportovní kurzy.

• Snažíme se vytvořit přátelské pracovní klima, dodržujeme školní tradice a pořádáme žákovská představení.

• Dobré zázemí pro výuku i odpočinek žáků poskytuje opravená budova školy, tělocvična, školní hřiště i celý školní areál.

• Usilujeme o to, aby si naši žáci osvojili nejen penzum základních vědomostí, ale aby byli také schopni si potřebné informace vyhledat, utřídit je či vytvořit si na ně svůj názor.

• Ve škole pracuje 16 učitelů (včetně ředitele školy a zástupce), 3 vychovatelky školní družiny, 5 provozních pracovníků a 4 zaměstnanci školní jídelny.