Dobré ráno, je pondělí 9.12.2019, 6:41. Dnes má svátek Vratislav, zítra Julie.

• Jsme plně organizovanou základní školou, kterou zřizuje Obec Kovářov.
• Od 1. ledna 2003 fungujeme jako právní subjekt a naší součástí je školní družina a školní jídelna.
• Vyučujeme podle svého vlastního vzdělávacího programu, v rámci něhož nabízíme žákům jako první cizí jazyk angličtinu, později jako volitelný jazyk němčinu.
• Nabízíme žákům možnost trávit svůj volný čas v zájmových kroužcích.
• Nedílnou součástí našeho vzdělávání a výchovy jsou akce pořádané mimo školu: školní výlety, kulturní představení, exkurze, besedy a sportovní kurzy.
• Snažíme se vytvořit přátelské pracovní klima, dodržujeme školní tradice a pořádáme žákovská představení.
• Dobré zázemí pro výuku i odpočinek žáků poskytuje opravená budova školy, tělocvična, školní hřiště i celý školní areál.
• Usilujeme o to, aby si naši žáci osvojili nejen penzum základních vědomostí, ale aby byli také schopni si potřebné informace vyhledat, utřídit je či vytvořit si na ně svůj názor.
• Ve škole pracuje 16 učitelů (včetně ředitele školy a zástupce), 3 vychovatelky školní družiny, 5 provozních pracovníků a 4 zaměstnanci školní jídelny.